Ankara'da Sahibinden Alınmış İkinci El Araba İlanları

İnternet’te Araba Satışı Oluyor Mu?

İnternet’te araba satışı oluyormu sorusuna açıklayıcı cevaplar. Daha önce İnteret’ten ikinci el araba almamış kişiler için önemli bilgiler. Günümüzde İnternet gerek lüks açısından gerekse ihtiyaç olarak satın almak istediklerimiz arasında yer alan otomobilleri satın almak çok kolay bir hale geldi. Bütçenize uygun her model otomobili satın almak ya da satışını yapmak artık birkaç işlemden ibaret hale geldi. Çünkü İnternet dünyasında birçok ürünün ve eşyanın alım satımı yapıldığı gibi her model otomobil alacak kişinin ihtiyacına göre satışı yapılmaktadır. Bu konuyla alakalı gerek her hangi bir şubesi olmayan belli başlı İnternet siteleri üzerinden ya da direk kendi otomotiv firmasına ait sitesinden otomobil satışı yapmak mümkün.

Sıfır Arabalar

Otomotiv firmalarının satış yaptığı sıfır araçları tanıtmak ve satışını yapmak için kullandığı bir platformdur. Satış ofisleri olmasına rağmen satın alım işlemeni yapacak kişiler ilk uğrak yerleri firmanın İnternet sitesidir. Aracın daha yanına gitmeden aracı tüm özellikleri ile inceleme fırsatı buluyor. Almak istediği otomobili bildirim formu doldurarak satın alma işleminin ilk adımını gerçekleştirmiş oluyor.
İnternet'ten sahibinden araba satış

İkinci El Araba Satışı Yapan Otomotiv Şirketleri

2. el arabalar bilindiği üzere ilk alan kişinin belli bir süre zarfında kullanmış olduğu araçların satıldığı galeri ya da sitelerdir. Neden galeri? Çünkü 2.ci el araç alım satım işlemi yapan galerilerinde kendilerine ait İnternet sitesi ya al sat işlemi yapan başka aracı kuruluşlar tarafından kullanılan siteler üzerinden hizmet vermektedir. Bu siteler üzerinden satın alacak müşteri kendi bütçesine uygun gelen aracı satın almaktadır.

İhale Usulü İle Yapılan Araba Satışları

Bu tür araba satışlarında belirlenen miktarda teminat yatırılarak, kullanılmış ya da hasar görmüş olan araçların sistemin belirlediği ücret karşılığında arttırma usulü ile satışları yapılmaktadır. Bu satışlarda taban ve tavan olarak ücret belirlenmekte olup, belli bir zaman içinde başlayıp bitene kadar devam eder. Belirtilen süre içerisinde en çok artırım yapan kişiye araç satış işlemi yapılmaktadır.

İnternet üzerinden gerekli bilgiye ulaşmanın ne kadar hızlı ve kolay olduğunu hepimiz biliyoruz. Bahsetmiş olduğum siteler üzerinden yapılan satışlar bunlarla sınırlı kalmayıp, web sitelerini kullanarak araç sahibi kendi aracını satın alacak kişilerle görüşme yaparak belirli bir pazarlık durumundan sonra herhangi bir pürüz çıkmadığı takdirde aracının satışını gerçekleştirebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir