Ankara'da Sahibinden Alınmış İkinci El Araba İlanları

Arabasını Satmak İsterken Dolandırıldı

Arabasını satmak isterken dolandırılan İskender Karahasan, İnternet üzerinden bulduğu müşteriye arabasını satarken sahte EFT resmi ile dolandırıldı.

Yalovada İkamet eden İskender Karahasan arabasını satmak isterken Dolandırıldı. Karahasan’a arabanın ödemesini yaptığını sahte EFT belgesiyle ispatlayan dolandırıcı arabayı aldıktan sonra ortalıktan kayboldu. Kısa süre sonra dolandırılığının farkına varan İskender bey soluğu savcılıkta aldı. Arabanın ilk önce bir galeriye daha sonra oradan başka bir müşteriye satıldığını öğrendi. Arabanın parasıyla mevcut borçlarını ödemek isteyen İskender bey dolandırıcı kurbanı olarak otomobilini de kaybetti. Umarız ki İskender bey arabasını geri alarak tekrar satabilir ve borçlarını ödeyebilir.

İskender KARAHASAN Arabasını Satmak İsterken Dolandırıldı

Dolandırıcılık Olayının Özeti

Yalova’da yaşayan İskender bey paraya ihtiyacı olduğu için hafif ticari aracını satmaya karar verdi. İnternet araba ilanı sitelerinden birine aracını yayınladı. Bir kaç gün içerisinde G.Ü. adlı dolandırıcı tarafından arandı. Eskişehirden aradığını belirtilen dolandırıcı şahıs aracı almak için Yalova’ya gelerek satın alacağını belirtti. İkili buluştuktan sonra satılacak araçla şehir turu yaptı. G.Ü. adlı şahıs aracı çok beğendiğini belirterek fiyatta anlaşmaları dahilinde satın alacağını belirtti. Uzun süre pazarlık yapan ikili hafif ticari aracı 58 bin TL’de anlaşarak pazarlığı bitirdi. Satış işlemlerini gerçekleştirmek için Yalova’da bir notere giderken İskender bey parasını istedi. Dolandırıcı şahıs paranın banka hesabında olduğunu ve IBAN numarası verildiğinde EFT yapabileceğini söyledi. Daha sonra verilen banka numarasına EFT yaptığına dair mesaj gösterdi. Banka hesabını gösteren İskender bey paranın yatmadığını gösterince dolandırıcı şahıs EFT işleminin 10 dakika gecikmeli olduğunu söyledi. O arada noterde satış işlemi gerçekleştirilerek aracı teslim etti. Paranın daha sonra hesabına yatmamasıyla beraber İsmail bey soluğu savcılıkta aldı.

Kaynak olarak alınan haber sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir